Ara

APLUS LAUNDRY

APlus Laundry

APlus Laundry; sağlık alanında hizmet veren kurumlara özel olarak, hastane tekstili yıkama ve endüstriyel çamaşır yıkama hizmeti vermek üzerine kurulmuştur. 6.000 m2 kapalı alanıyla hizmet veren fabrika, günlük 27 ton tekstil yıkama kapasitesine sahiptir.


APlus Entegre Tekstil Yıkama Fabrikası, Türkiye’nin ilk entegre tekstil yıkama fabrikası olmasının yanı sıra, sistem anlamında Avrupa’da kullanılan 3. en büyük enfekte tekstil yıkama fabrikası konumundadır.


APlus Laundry, full otomasyon sistem ile donatılmıştır. Süreçleri büyük ölçüde kısaltan fullotomasyon sistemi ile çalışan fabrika, verimlilik esaslı çalışarak, enerji kaynaklarını (elektrik, doğalgaz) ve su tüketimini minimumda kullanıp ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. En son teknoloji ürünlerini deneme ve hayata geçirme konusunda öncü kurumlardan birisi olan APlus Laundry, sürdürülebilir ve doğa dostu tasarımı ile geleceğin teknolojisini bu güne taşır.


Türkiye’nin İlk Hijyenik Tekstil Yıkama Fabrikası

APlus Laundry, kesintisiz yıkama parkuru ile hastane çamaşırı yıkama alanında mükemmel ve kusuruz temizlik sunar. Fabrika, yüksek hijyen prensibi üzerine kurulmuştur. Kirli ve temiz tekstilin hiçbir şekilde bir araya gelmediği fabrikada, tamamen izole edilmiş kirli bölümünde türlerine göre ayrıştırılan hastane tekstilleri, yıkama parkuruna torba sistemi ile aktarılır ve hiçbir şekilde işlenmiş temiz tekstil ile teması bulunmaz.


Temizlenmiş tekstil işlemleri, tam otomasyon sistemi ve minimum el temasıyla gerçekleştirilir. Otomatik paketlenen tekstiller, hastanelere lojistik araçları ile gönderilir.


APlus Laundry, Hastane Tekstili Yıkama Parkuru

Endüstriyel çamaşır yıkamanın en yüksek hijyen gerektiren alanı olan hastane çamaşırına özel fabrikada; saatlik 1.800 kg yıkama kapasitesine sahip tünel yıkama makinesi, bariyer özelliği olan ve saatte 615 kg'lık yıkama kapasitesine sahip konvansiyonel makineler, kurutma işlemi için otomasyon ve konvansiyonel sisteme bağlı olarak 60 kg ve 70 kg aralığında değişen kurutma makineleri yer almaktadır.


Ütüleme ve katlama özelliklerine sahip mandal beslemeli silindir ütüler tekstili ütüleyip, otomatik katlayarak el değmeden konveyör bant ile paketleme makinesine yönlendirip paketlenmiş ve etiketlenmiş olarak sevkiyata hazır hale getirilmektedir. Ayrıca, havlu katlama parkurunda bulunan makinelerde farklı boylardaki havluları aynı anda katlayıp ayırılabilmektedir.


APlus Entegre Çamaşır Yıkama Fabrikası’nda ayrıca ameliyathane formalarını & hasta önlüklerini kurutup, ütülenmiş bir şekilde katlayarak sevkiyata hazır hale getiren Tunel Finisher makine sistemi parkuru da bulunmaktadır.


Bununla birlikte ameliyatlarda kullanılan yeşil tekstillerin dikim işlemleri de tesiste yapılarak, ameliyat türlerine göre belirlenen yeşil drape setleri hazırlanmaktadır.


Türkiye’ de hiçbir tekstil yıkama tesisinde bulunmayan konteynır dezenfekte makinesi parkuru ise fabrikanın hijyen için en önemli makinelerinden birisidir. Makine, kirli tekstil taşımalarında kullanılan konteynırların dezenfekte edilmesini ve temiz tekstil sevkiyatında hijyenik bir şekle getirilerek, kullanımını sağlar.


APlus Kalite Prosedürleri ve Belgeleri için tıklayınız.


Online kataloğumuzu indirmek için tıklayınız.


Fotoğraflarımızı görmek için tıklayınız.