• Yaşam kalitenizi yükseltmek için fark yaratan hizmetler sunuyoruz.
  • Aplus çözümleri firmanıza zaman, para ve kabiliyet kazandırır.
  • Yaratıcı fikirlerle damak tadınıza katkıda buluyoruz.
  • Hijyen ve kalite Aplus'ın uzmanlık alanlarından biridir.

Sağlıkla Aplus

Kalite Yönetim Sistemleri

Aplus Hastane ve Otelcilik Hizmetleri, sektörünün yaşam kalitesindeki sorumluluklarının bilinci ile belirli bir hizmet standardı ve sistem bütünlüğü oluşturmak için akredite belgelendirme kurumlarınca belgelendirilmiş olup, bu standartlarda hizmet vermektedir. Bu standartlar çerçevesinde, sürekli eğitimlerle personel kalitesini yükselterek; günlük, haftalık ve aylık denetimler ile de bu sorumluluk farkındalığını canlı tutar.

* KALİTE BELGELERİ
* KALİTE POLİTİKASI
* GIDA GÜVENLİĞİ SİSTEMİ

KALİTE BELGELERİ

* Üretim ve işletim süreçlerinin standardize edilip sürekliliğinin sağlanması için ISO 9001 ( Kalite Yönetim Sistemi)

* Yiyecek & içecek hizmetlerinde üretimden son tüketime kadar olan tüm süreçlerin gıda güvenliğini sağlamak için ISO 22000 ( Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi)

* Tekstil hijyeninin sağlanmasında gereken adımları atmak ve bu doğrultuda olası riskleri kontrol altına almak için RAL –GZ 992 (Profesyonel Kumaş Bakımı Kalite ve Test Spesifikasyonları)

KALİTE POLİTİKAMIZ

* Güvenli ve sağlıklı gıdalar sunmak

* Uluslararası standartlara uygun ve hijyenik çamaşır hizmetleri sunmak

* Yasaları takip etmek ve uygulamak

* Müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarındaki değişimleri sürekli değerlendirerek, yenilikçi bir çizgide beklentileri hayata geçirmek

* Kendisini, personelini ve sektörünü geliştirerek, teknolojiyi takip ederek, çalışanlarıyla beraber entegre (bütünleşmiş) yönetim sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirerek büyümek

* İş güvenliği ve sağlığı risklerini kontrol altında tutmak, bu risklerin yükselmelerini önlemek ve yine bu riskleri kabul edilebilir seviyeye indirmek

GIDA GÜVENLİĞİ SİSTEMİ

Cook & Chill (Pişir & Soğut) Metodu ile Üretim…

Pişir&Soğut metodu, yemek servisinde gıda güvenliliğinin ve verimliliğin daha etkin bir şekilde sağlanabilmesi için geliştirilen yemek hazırlama tekniğidir.

1.Adım / Planlama Günlük tüketilmesi gereken besin grupları dikkate alınarak diyetisyenimizin de eşliğinde menü planlama ekibi tarafından menüler planlanır.

2.Adım / Hammadde Temini Stoklu çalışılmayan mutfaklarımızda hammadde ihtiyaçları günlük ihtiyaç raporlarıyla belirlenir ve temin edilir.

3.Adım / Depolama Gıda Güvenliği Standartlarınca kontrol edilen tüm hammaddeler ilgili depo alanlarına sevk edilir.

4.Adım / Hazırlama Otomatik dozajlı ünitelerde yıkanıp dezenfekte edilen ürünler yine standardize edilmiş ekipmanlar kullanılarak hazırlanır. Et grupları ise max. 15 C derecelik alanlarda, ortamda bekletilmeden işlenir.

5.Adım /Pişirme Yemekler, merkezi sıcaklığı en az 75ºC’ye çıkacak ve bu sıcaklıkta en az 2 dk. Kalacak şekilde pişirilir, tadımı yapılır.

6.Adım / Porsiyonlama Pişirme işleminden sonra max. 1 saat içinde 5- 12 °C lik ortamda porsiyonlama işlemi yapılır. Porsiyonlama işleminde 6,5 - 10 – 15 cm lik çok derin olmayan gastronomlar kullanılır.

7.Adım / Hızlı Soğutma Ürünler Blast Chillerde, max. 4 saat içinde, 0-8 °C arasında olacak biçimde soğutularak mikroorganizma gelişimi engellenir. Soğutma işlemi, yemeğin konulduğu kabın şekli ve ölçüleri, yemeğin yoğunluğu ve başlangıç sıcaklığı gözetilerek yapılır.

8.Adım / Soğukta Saklama Sevk edilmeye hazır ürünler sevk saatine kadar 0-4 °C soğuk depolarda muhafaza edilir. Tüm depoların sıcaklıkları günde 3 kez ölçülür ve devam eden limitlerin üstündeki sıcaklıklar ilgililere beklenmeden raporlanır.

9.Adım / Sevkiyat Sevkiyatlar tamamen kapalı ekipmanlar ile iç sıcaklığı 0-10 °C olan frigorifik araçlarla yapılır. Data logerlar ile 15 dk. lık aralıklar ile araçların iç sıcaklıkları ölçülür, raporlanır. Ürünler sevk edildiği noktadaki soğuk depolara teslim edilir.

10.Adım / Isıtma Depodan alınan ürünler servis saatine yakın, max. 2 saat sürede Min.82°C merkez sıcaklığa ulaşacak şekilde ilk ve son olarak ısıtılır.

11. Adım / Servis Servis sırasında sıcak yemeklerin 65°C üzerinde ve soğuk yemeklerin 8°C altında olmasına dikkat edilir. Servis sonunda hiçbir gıda mutfağa geri dönmez, kalan ürünler imha edilir.

Sonuç olarak, Yukarıda anlatıldığı şekilde çalışan bir ‘Cook & Chill’ sistemi;

* Yüksek gıda güvenliği temin eder,

* İşletmelerin kapasitelerini arttırır,

* Personelin daha verimli kullanılmasını,

* Cihaz, zaman, enerji yönetiminin en etkin şekilde yapılmasını sağlar.

BLANCO SİSTEMİ İLE SERVİS

Yerinde üretim noktalarımızda, ISO 22000 standartları doğrultusunda yapılan üretim sonrası, blanco sistemli servis türü ile yine yüksek gıda güvenliği ve müşteri memnuniyetini sağlamaktayız. Bu servis türü ile her öğün için ayrı hazırlanan ürünler beklemeden porsiyonlanır, hemen ardından servis öncesi blanco araçlarının sıcak / soğuk bölümlerine alınır. Isıtma ve soğutma işlemine tabi tutularak maksimum gıda güvenliği ve lezzeti sağlanır.

Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur.” John Ruskin

Resimler

Büyük resmi görmek için resmin üzerini tıklamanız yeterlidir..

Sizi Dinliyoruz

Sayın ziyaretçimiz; Firmamızla ilgili sorularınızı ve önerilerinizi bildirebilirsiniz...

Bizi Takip Edin

İçerik Yönetimi ve Web Tasarım