• 7 gün kesintisiz hizmet
  • Önceliğimiz memnuniyetiniz..
  • Makine parkuru

Sağlıkla Aplus

Çamaşırhane Hizmetleri

APLUS Hijyenik Çamaşır Yıkama Fabrikası, hastane sektörüne ait çamaşırlarınızın temizliğini 2006 yılından bu yana güvenilir bir biçimde sürdürmektedir.

Kurulduğu günden beri, çalışmalarına profesyonel kadrosu ve son teknoloji makineleriyle sürekli büyüyerek devam etmektedir. 2006 yılından itibaren, 1.350 m2 net kullanım alanı ile iddialı bir firma olmayı sürdürmüştür.Yeni çamaşır fabrikamız olan Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde 2013 yılında alınan 6.200m2 kapalı alan toplam 7.000m2 yer alarak yıllardır değişmeyen müşteri memnuniyeti ve hizmet odaklılığı ile sürdürmeye devam etmektedir.APLUS Çamaşırhanesinin yeni tesisimiz ile günlük 36.000 kg yıkama kapasitesi ile hizmet vermekteyiz.


APLUS Çamaşırhanesi, 6 gün kesintisiz sağladığı hizmet ile tam memnuniyet garantisi vermektedir. Çamaşırhanemiz full otomasyon sistemine sahip olup Avrupa'da 3, Türkiye'de ise bu sisteme sahip tek çamaşırhanedir.2012 yılında Kayseri ve Bodrum çamaşırhanelerimizi faaliyete geçirerek büyümeye devam etmekteyiz. 


APLUS Çamaşırhanesi, özellikle enfekte çamaşır konusunda uzmanlaşmış ekip ve özel ekipmanı ile sağlık kurumları tarafından da tercih edilmektedir.


HİJYEN & KALİTE

Genel olarak hijyen konusu ele alındığında, bulaşıcı hastalıklara yakalanma riskinin oldukça dramatik biçimde arttığını fark etmemiz gerekir. HIS,SARS,H1N1 ve EHEC yakın geçmişte ortaya çıkan ve salgın hastalık olma potansiyeline sahip enfeksiyonlardan sadece birkaçıdır. Genellikle hastane de yatan hastaların bağışıklık sistemleri zayıftır ve bu durum hastaları enfeksiyonlara karşı son derece açık hale getirir. Bazı bakteri ve virüs türleri MRSA ve VRE gibi antibiyotiklere karşı dirençli hale gelmiş olup, bu durum enfeksiyon kontrolünün başka bir boyutunu ortaya çıkarmaktadır.

Sağlık hizmetleri sektöründe kullanılan tekstillerin bu nedenle mümkün olan en yüksek hijyen standartlarına göre işlenmesi gerekir. APLUS Çamaşırhanesi olarak “Tekstil Hijyeninde Çözüm Ortağımız” olan endüstriyel kimyasal liderlerinden “ECOLAB” firması ile çalışmaktayız. ECOLAB’ın otomatik dozajlama sistemi sayesinde Kg başına alınan kimyasalı belli bir reçete doğrultusunda standart hale getirilmiştir.


APLUS Çamaşırhanesi, yıkama reçetesi doğrultusunda tekstillerin uzun ömürlü ve ilk günkü gibi muhafaza edilmesini garanti etmektedir. Makinelerimizin tünel yıkama ve bariyerli sistemleri sayesinde kirli ve temiz ayrımını sağlıklı bir şekilde takip etmekteyiz. Kirli ve Temiz’in giriş çıkışlarının ayrı olduğu çamaşırhanemizde hasta sağlığını, hastane hijyenini ve çalışan personelin sağlığını göz önünde bulundurarak kalite çıtamızı yüksekte tutmaktayız. Makinelerimiz, ürünlerin yıkama prosesleri doğrultusunda kimyasal ve termal dezenfeksiyonu sağlayarak, ürünleri hijyen konusunda güvenilir hale getirmektedir. APLUS Çamaşırhanesi, ticari çamaşırhanelerde uygulanan denetim sertifikasyon prosedürlerini ve kalite bakım hizmetlerini yerine getirerek 2009 yılından itibaren her yıl, tüm dünyada tanınmış bir tekstil araştırma enstitüsü olan HOHENSTEIN tarafından RAL –GZ 992 belgelerine layık görülmüştür. 


MAKİNE PARKURU

APLUS Çamaşır Yıkama Fabrikasında dünya liderleri olan Kanagiesser Tünel Yıkama ve ekipmanları, Lapauw ,Electrolux ve Primus firmalarının yıkama makinelerini kullanmaktayız.

Makinelerimiz;


*Tünel Yıkama makinesi

*200,160,55,10 kg yıkama makineleri

*60 ve 70 kg'lık kurutma makineleri

*Çift silindirli - silindir ütü makineleri

*Tek silindirli - silindir ütü makineleri

*Havlu katlama makineleri

*Tunel Finisher makinesi

*Forma & Önlük katlama makineleri


Tünel yıkama makinesi saatte 1.800 kg yıkama kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte çift bariyerli özelliği olan ve saatte 580 kg'lık yıkama kapasitesine sahip konvansiyonel makinelerimiz mevcuttur. Yıkanan tekstiller kurutma işlemi için otomasyon ve konvansiyonel sisteme bağlı olarak toplamda 7 adet olan 60 kg ve 70 kg aralığında değişen kurutma makinelerimize yönlendirilir. Fabrikamızda ütüleme ve katlama özelliklerine sahip çift silindirli 2 adet silindir ütümüz ve tek silindir ütümüz ile saatte 300 kg ve 1.400 kg linen ütülenerek, otomatik katlanması ile beraber el değmeden sevkiyata hazır hale getirilmektedir.


2 adet otomatik havlu katlama makinelerimiz ile, havluları özelliklerine göre ayırma ve katlama işlemi yapmaktadır. Tunel Finisher ile gelen forma & önlükler kurutulup,ütülenmiş bir şekilde katlanmaya hazır hale getirilir. Makine sistemine bağlı olarak forma & önlük katlama makinesi ile, ürün özelliklerine göre katlanarak sevkiyata hazır hale getirilmektedir.


Sevkiyat için tüm ürünler, makinelerin bağlı olduğu konveyör band yardımı ile paketleme makinesine gelip, el değmeden paketleme işlemi yapılmaktadır.Paketlenen ürünler kios sistemi ile hastane bazında otomatik etiketleme işlemine tabi tutularak, ürünler sevk için hazır hale getirmektedir.


İŞLEYİŞ

Çamaşırhane proseslerimiz hastanelerden torbalarla toplanan kirli çamaşırların konteynırlarla çamaşırhane kirli ayrıştırma bölümüne gelmesi ile başlar. Kirli çamaşırlar otomasyon sistemimizde tanımlanmış çarşaf, nevresim,yastık kılıfı,yorgan,havlu,üniforma vb. hastane tekstili dediğimiz ürün türlerine ve müşteri kodlarına uygun şekilde yarıştırılır. Ayrıştırılan ürünler kirli torba sistemi ile tünel yıkama makinesi otomatik transfer olur. tünel yıkama da çamaşırlar ön yıkama, ana ayıkama,durulama ve sıkma işlemine tabi tutularak kimyasal ve termal dezenfeksiyon işleminden geçirilip hijyenik hale getirilir. tünel yıkama sisteminden geçen çamaşırlar kurutma makinelerinde işlem gördükten sonra temiz torba sistemi ile temiz alanda ilgili bölümlere otomatik transfer edilir.

Temiz çamaşırlar minimum kontiminasyon ile çarşaf ve nevresimleri silindir ütü sistemlerinden, hastane üniformaları otomatik forma ütüleme ve katlama makine sistemlerinden, havlular havlu katlama makinesinden geçirilerek otomatik paketleme makinelerinde paketlenerek sevkiyata hazırlanır. Full otomasyondan oluşan çamaşırhanemizde izlenebilirliği sistemimize entegre edilmiş yazılım sistemi ile kioslar üzerinden sağlamaktayız. 


Belgeler

Çamaşırhane Belgelerimize Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz

Resimler

Büyük resmi görmek için resmin üzerini tıklamanız yeterlidir..

Sizi Dinliyoruz

Sayın ziyaretçimiz; Firmamızla ilgili sorularınızı ve önerilerinizi bildirebilirsiniz...

Bizi Takip Edin

İçerik Yönetimi ve Web Tasarım